منها

دانش خواب

۰۱
ساز و کار خواب
خواب چیزی فراتر از رفتن به تخت خواب برای رفع خستگی تعریف می‌شود. دنیای خواب بسیار گسترده و پر رمز و راز است و بعضی لایه‌های آن هنوز از چشم دانشمندان پنهان است. خواب فرایند بسیار پیچیده‌ای در بدن شما است و فهم ارتباط آن با سلامت تان به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم‌ها را برای بدنتان بگیرید.
۰۲
اختلالات خواب
یکی از دلایل رایج مراجعه به پزشکان متخصص شکایت بیماران از زمانی است که به تخت خواب میروند ولی نمیتوانند به خوابند. متاسفانه این اختلال در بین مردم در حال فراگیر شدن است. در حال حاضر تخمین زده میشود که حدود یک چهارم بزرگسالان به طور منظم به خواب نمیروند و نمیتوانند به میزان کافی به خوابند.
۰۳
سلامت خواب
زمانی که می‌خوابید شاید به ظاهر به هوش نباشید ولی باید بدانید که اتفاقات زیادی در مغزتان رخ می‌دهد. در طول شب در حالی که بدنتان در حال استراحت است، مغزتان در حال کار کردن است و عضلات تان را تعمیر و ترمیم می کند، اطلاعات جدیدی به حافظه تان می‌سپارد و هورمون‌هایتان را دوباره بازیابی می‌کند.
۰۴
درمان دارویی خواب
داروها می‌توانند تاثیرات مثبت یا منفی عمیقی روی کیفیت خواب شما بگذارند. پیژامه به شما اطلاعات کافی راجب انواع نسخه‌های خواب و داروهای بدون نسخه برای لذت بردن از خوابی بهتر ارائه می کند.
۰۵
درمان غیردارویی خواب
پیژامه به شما اطلاعات جذابی راجع به راهکارهای درمان بی خوابی خواهد داد که بدون مصرف هیچگونه دارو و مواد شیمیایی در صورت امکان بتوانید اختلالات بی خوابی خود را درمان کنید.
۰۶
فراتر از خواب
اگر به دنبال هر آنچه فراتر از دسته بندی های موجود پیرامون خواب هستید، در اینجا می‌توانید از از کتاب ها، مقالات و سایت‌های مختلف خواب بخوانید.
 طراحی سایت